Pro domácí mazlíčky - Psy a Kočky

Kategorie Využijte plný potenciál kokosového oleje!
Dostupnost: Skladem
179 Kč

Množstevní sleva
od 12 ks zboží 143 Kč
od 6 ks zboží 147 Kč
http://serendib.cz/873-thickbox/organic-virgin-coconut-oil.jpg

Více informací

     Nerafinovaný kokosový olej je v mnoha ohledech prospěšným pro člověka a platí to také pro zvířata. Kupte si náš kokosový olej a využijte jeho prospěšné účinky nejen pro Vás ale i pro Vaše domácí mazlíčky.


Kokosové ořechy jsou vynikajícím zdrojem výživy. Kokosový olej obsahuje více než 90% nasycených tuků a má antimikrobiální, antibakteriální a antifungální vlastnosti.

Kokosový olej má také antioxidační vlastnosti a pomáhá při vstřebávání dalších minerálů.

Je výborným zdrojem mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem (MCFAs), u kterých bylo prokázáno, že mají mnoho přínosů pro zdraví.

Kyselina laurová v kokosovém oleji (cca 40%) v kombinaci s oreganovým olejem se dokonce prokázala jako účinnější v boji proti bakteriím stafylokoka než antibiotika. (V případě podezření na onemocnění stafylokokovou infekcí rozhodně nelečte sami sebe ani své mazlíčky doma, ale neprodleně navštivte Vašeho lékaře či veterináře!)

                           Kokosový olej může pomáhat při trávení zvířat, zlepšovat jejich srst, zabraňovat infekci a dalším.

            Masožravci, jako jsou kočky a psi, by ve volné přírodě konzumovali vysoké množství nasycených tuků a užitečné tuky v kokosovém oleji jsou skvělý způsob, jak jim je „nahradit“

                          Mnoho veterinářů a výzkumníků doporučuje pravidelné používání kokosového oleje pro domácí zvířata jako vynikající zdroj živin, který udržuje vašeho psa či kočku v dobrém zdravotním stavu. A na rozdíl od většiny bylinných produktů, které jsou dobré pro zdraví vašeho domácího mazlíčka, kokos je něco, co váš pes či kočka s největší pravděpodobností budou rádi jíst.


Jak používat kokosový olej pro kočky a psy


• Kokosový olej na srst a kůži

Kokosový olej aplikujte na suchá, nebo poraněná místa na kůži zvířete podle potřeby (na rozdíl od jiných přípravků nevadí, když si zvířátko olej slíže – což já osobně považuji za naprosto nejlepší věc při péči o srst a kůži domácích mazlíčků.)

Pravidelné kartáčování kokosovým olejem (alespoň jednou za 2-3 týdny) může snížit pravděpodobnost výskytu blech u vašich mazlíčků a udrží srst vašeho mazlíčka krásnou a zdravě vypadající.

Díky svým antibakteriálním účinkům kokosový olej urychluje hojení ran a zmírňuje některé druhy vyrážek a zlepšuje stav kůže, kterou pomáhá také „deodorovat“ – má odpudivé účinky na hmyz, blechy a klíšťata (bohužel ale ne stoprocentní, lze jej využít pouze jako podpůrný prostředek)

Pokud kokosový olej vmasírujete do kůže tlapek psa či kočky – pomůžete tak předejít jejich poraněním (pořezání od zmrzlého sněhu v zimě, popraskání a vysoušení kůže tlapek, či popálení od horkého asfaltu a jiných povrchů v létě) pokud již k takovému poranění ú zvířátka došlo – aplikace kokosového oleje může urychlit jejich hojení.

 

Kokosový olej jako přísada do krmení– jednoduše přimíchejte kokosový olej do krmení.

Dávkování: Doporučené dávkování není nic složitého; stačí dát 1 čajovou lžičku kokosového oleje na 5 kg váhy vašeho domácího mazlíčka. Začněte přibližně s 1/4 doporučené dávky a navyšujte postupně v průběhu 3-4 týdnů, aby si váš mazlíček na nový doplněk navykl. Pokud dávku přeženete, nebo budete dávky zvyšovat příliš rychle, mohou se objevit příznaky podobné chřipce – v tomto případě přestaňte kokosový olej podávat. Pokud Váš domácí mazlíček doposud kokosový olej nezná, sledujte, jak na příjem nového doplňku stravy reaguje a přizpůsobte se jeho potřebám – pokud kokosový olej odmítá, nenuťte mu ho :-)

 
Používáte kokosový olej při péči o Vaše domácí mazlíčky?

Podělte se o své zkušennosti: https://www.facebook.com/SerendibCheb/

Další produkty ze stejné kategorie

facebook.com