Textilní hračky

Představujeme Vám textilní hračky srílanské firmy BAREFOOT, která již více než 40 let vytváří a dodává na trh výrobky nezaměnitelného designu, vytvářené tradičními výrobními postupy, osvědčenými po staletí.

Její zakladatelka, paní Barbara Sansoni, je malířka, spisovatelka a designérka. Vystavovala svá malovaná a tkaná díla v Asii, Evropě i Severní Americe.
30 let navrhovala pro Barefoot a spolupracovala s venkovskými tkadlenami a švadlenami.
Její práce pro Barefoot jsou charakteristické typickými barvami a jednoduchými vzory.

V Barefootu pracují na ručních tkalcovských stavech. Ručně barví bavlněnou přízi, potom ji spřádají a tkají z ní stolní a bytový textil a tkaniny neotřelých barevných kombinací.
Pro jejich ručně tkané textilie jsou charakteristické barvy v geometrických proporcích, s hrubou i jemnou osnovou a útkem.
Inspirací jsou jim, jak sami říkají, pohledy do krajiny, tropické listy, ovoce, ptáci, ryby, moře, kameny a mušle.
Všechny používané materiály, včetně barviv, jsou bezpečné a "eco-friendly" ( přátelské k přírodě, nepoškozující životní prostředí).

Hračky jsou ručně šité a plněné přírodním materiálem kapokem, který má voduodpudivý efekt, díky čemuž brání rozmnožování roztočů.
Každý výrobek prošel testem bezpečnosti pro hračky EN 71-1-2:2011 a to před i po vyprání. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie.

Celkem 23 položek

facebook.com