Rozdíly materiálů

PŘÍRODNÍ LATEXOVÁ PĚNA

*Přírodní latexová pěna byla poprvé vyrobena v roce 1929 použitím mléčné šťávy kaučukovníku a je to 100% přírodní produkt.
*Přírodní latexová pěna je mimořádně odolná, netoxická a ekologicky bezpečná.
*Přírodní latexová pěna je velmi pružná, okamžitě se vrací do původního tvaru a je naprosto bezhlučná. Tlumí pohyby, aniž by byl rušen spící partner.
*Matrace z přírodní latexové pěny perfektně podpírá tělo, ať už člověk leží v jakékoli poloze, a to vše bez působení tlaku. Je samoodvětrávací: má miliony malinkých vzájemně propojených komůrek. V podstatě dýchá, když dýcháte Vy, protože každým pohybem, který učiníte, komůrky vypustí teplý vzduch a vlhkost šířenou tělem a naberou čerstvý vzduch z okolí.
*Přírodní latexová pěna má nejlepší přirozené bakteriostatické a baktericidní vlastnosti, které jsou nesrovnatelné s jakoukoli jinou syntetickou latexovou pěnou.
*Přírodní latexová pěna se může používat dlouhodobě díky své trvanlivosti, odolnosti a pružnosti, aniž by se promáčkla, nebo ztratila svůj tvar.
*Přírodní latexová pěna má jedinečné složení - má malé průduchy na obou stranách, díky nimž je tvrdost izotropní. To zaručuje jednotný povrch a poskytuje tak maximum pohodlí.
*Přírodní latexová pěna nežmolkovatí, netvoří prach, ani nechlupatí, a proto je výborná pro lidi trpící astmatem a jinými alergiemi.
*Přírodní latexová pěna je pouze mírně ovlivněna změnami teplot, matrace nevlhnou a zůstávají dobře odvětrány, i když nejsou používány. Kromě toho se z matrace velmi rychle odvětrává pot.
*Při vzplanutí, přírodní latexová pěna tvoří černý kouř, který obsahuje hlavně nespálený uhlík.


SBR LATEXOVÁ PĚNA

*SBR (butadien-styrenový kaučuk) latex se používal k výrobě pěny smícháním s přírodním latexem na začátku 60. let
*SBR latex se vyrábí z petrochemikálií a nemá příslušné kvality přírodního latexu.
*SBR latexová pěna se neobnovuje tak efektivně jako přírodní latexová pěna, protože postrádá přirozenou vlastnost, jakou je pružnost. SBR latexová pěna ztrácí po určité době svou tvrdost a tvar.
*Neposkytuje perfektní podpěru a efektivní odvětrání tak, jako přírodní latexová pěna. Nevypouští teplý vzduch a pot vycházející z těla tak rychle, jak je tomu v případě přírodní latexové pěny.
*SBR latexová pěna nemá přirozené bakteriostatické a baktericidní vlastnosti.
*SBR latexová pěna se nemůže tak jako přírodní latexová pěna chlubit vlastnostmi, jakými jsou trvalá odolnost, pružnost a schopnost vydržet náročné používání a opotřebení, aniž by se promáčkla a nebo ztratila svůj tvar.
*SBR latexová pěna má také jedinečné složení – malé dutinky na obou stranách, jimiž se docílí izotropní tvrdosti.
*SBR latexová pěna také nežmolkovatí a nevytváří prach/chmýří. Nicméně, SBR latex nemá příslušné přirozené bakteriostatické a baktericidní vlastnosti.
*SBR latexová pěna nerozptyluje teplo, vlhkost a pot tak rychle, jako přírodní latexová pěna.
*Při vzplanutí, SBR latexová pěna tvoří černý kouř, který obsahuje fenolické látky, které jsou toxické.


POLYURETANOVÁ PĚNA

*Polyuretanová pěna se vyráběla pro průmyslové využití od začátku 60. let.
*Polyuretanová pěna se vyrábí z polyolu a TDI (izokyanid) – odpařují se z ní toxické výpary.
*Do původního tvaru se navrací velmi pomalu a vibrace netlumí dobře kvůli své malé poréznosti a struktuře plastového členění. Polyuretanová pěna se deformuje, rozpadá a ztrácí při používání svou tvrdost.
*Polyuretanová pěna má velmi malou poréznost, nerozptyluje efektivně ani tělesné teplo, ani pot.
*Polyuretanová pěna nemá přirozené bakteriostatické a baktericidní vlastnosti.
*Polyuretanová pěna se nemůže dlouhodobě používat, neboť má malou odolnost a nízkou pružnost. Nemá schopnost vydržet náročné používání, aniž by se nedeformovala.
*Polyuretanová pěna žmolkovatí, vytváří prach nebo chmýří a není vhodná pro lidi, trpící astmatem a jinými alergiemi.
*Polyuretanová pěna velmi podléhá změnám vlhkosti a teplot. Pokud není matrace pravidelně používaná, navlhne, protože má malou poréznost a není schopna sebeodvětrávání. Také pot se z matrace rozptyluje velmi pomalu.
*Při vzplanutí tvoří polyuretanová pěna toxické výpary, které mohou člověka zadusit, nebo poškodit dýchací soustavu a také způsobit vážná zranění.

V této kategorii není žádné zboží.

facebook.com