Co je latex

JAK SE VYRÁBÍ, POUŽÍVÁ, VYUŽÍVÁ A JAKÉ MÁ VLASTNOSTI LATEX
.
100% PŘÍRODNÍ LATEX (KAUČUK)
Přírodní latex pochází z kaučukovníku (Hevea Brasiliensis) a jedná se o nejpřirozenější výplňový materiál. Je přirozeně hypoalergenní, antimikrobiální a odolný vůči roztočům. Tím se stává ideálním řešením nejen pro ty, kteří trpí alergiemi, ale i pro všechny ostatní. Přírodní latex je prodyšný a udržuje teplo v zimě a chlad v létě. Výzkumy a studie ukazují, že latex je o 300% odolnější proti roztočům, než jakýkoli jiný materiál.

LATEX je mléčná lepkavá šťáva vznikající v mléčnicích některých rostlin. Na vzduchu latex rychle zasychá. Přírodní latex se získává zejména z pryskyřice stromu kaučukovníku (Hevea Brasiliensis). Tyto stromy se pěstují na kaučukovníkových plantážích tropických oblastí, zejména v Asii a Jižní Americe. Přírodní latex se používá jako výchozí surovina při výrobě pryže, pneumatik, hadic, těsnění, kondomů apod. Od počátku 20. století se vyrábí také syntetický kaučuk různého složení a vlastností.

Velkou předností přírodního latexu je otevřená buněčná struktura, která umožňuje efektivní odvod vlhkosti a dokonalou termoregulaci. Přírodní latex je také přirozeně hypoalergenní, antimikrobiální, odolný vůči roztočům a neabsorbuje prach. Přírodní elasticita latexu zaručuje ideální přizpůsobivost lidskému tělu.

V naší nabídce najdete přírodní latexové matrace, podložky, polštáře a produkty vyráběné na zakázku.

VÝHODY POUŽÍVÁNÍ PŘÍRODNÍ LATEXOVÉ MATRACE

•Podporuje dobré zdraví a má dlouhou životaschopnost.
•Doporučuje se lidem, kteří mají dýchací potíže, ekzém, sennou rýmu nebo jiné formy alergie.
•Doporučuje se malým dětem i osobám vyššího věku. Odpuzuje roztoče.
•Funguje jako opora těla tak, že se tvaruje podle jeho kontur a ochraňuje před bolestmi zad.
•Spaní je pohodlné a matrace poskytuje rovnoměrnou spací plochu.
•Dobré proudění vzduchu - tělesný pot se z matrace rychle odpaří.
•Nezadržuje vlhkost.
•Uspokojuje zákazníky, kteří požadují pohodlí.

HISTORIE LATEXU

První zmínky o přírodní gumě (Hevea Brasiliensis) pocházejí z období druhé plavby velkého mořeplavce Kryštofa Kolumba do Nového světa roku 1495-96.
Když Kolumbus a jeho muži připluli na Haiti, všimli si domorodců, kteří si hráli s jakýmsi míčem. Ke svému překvapení zjistili, že tenhle míč se odráží mnohem více, než jejich kastilský nafukovací a skáče neuvěřitelně vysoko. Dozvěděli se od domorodců, že míč je udělaný z husté mléčné mízy určitého stromu, která na vzduchu tuhne, a touto hmotou si obalují kokosové ořechy. Ale až koncem 18. a počátkem 19. století se začala přírodní guma používat ve výrobě. V té době všechna pocházela z latinské Ameriky, zvláště z Brazílie.
V roce 1876 sir Henry Wickham, místní osadník zastupující britskou vládu, zaslal semena kaučukovníku z amazonského deštného pralesa do Londýna. Tam, v tropickém skleníku Královských botanických zahrad v Kew Gardens, ze semen vypěstovali rostlinky a ty poté dopravili na Srí Lanku (dříve Cejlon).
Následující rok byly rostliny dopravené ze Srí Lanky do Singapuru a odtud se pěstování kaučukovníku rozšířilo do Malajsie, Indonésie, Thajska a dalších oblastí jihovýchodní Asie.

VLASTNOSTI LATEXU :
* Vynikající pružnost díky použití 100% přírodního latexu.
* Výborná podpěra těla založena na zdravotních, biochemických a ergonomických principech
zajišťujících naprosté pohodlí.
* Naprosto nehlučná.
* Výborná cirkulace vzduchu. Tělesný pot se rychle odvětrá, nezadržuje vlhkost.
* Dlouhodobá životnost.
* Antimikrobiální a antialergický .
* Ověřená kvalita garantovaná stálými kontrolami.
* Mnohoúčelové využití pro domácí i průmyslovou spotřebu.

V této kategorii není žádné zboží.

facebook.com